Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

RECT4771

Nowy produkt

Mini odbiornik w formie sticka DVB-T/T2 z HEVC/H.265 dla Naziemnej Telewizji Cyfrowej (drugiej generacji) SIGNAL T2-MINI.

Więcej szczegółów

W magazynie

150,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Mini odbiornik w formie sticka DVB-T/T2 z HEVC/H.265 dla Naziemnej Telewizji Cyfrowej (drugiej generacji) SIGNAL T2-MINI.

Nowoczesny tuner drugiej generacji do montażu w niewidocznym miejscu z tyłu telewizora. Komunikacja z pilotem odbywa się za pomocą dołączonego dyskretnego odbiornika podczerwieni w formie wyświetlacza LED. Tuner posiada dostęp do Internetu realizowany za pośrednictwem anteny Wi-Fi łączonej przez port USB (zestaw nie zawiera anteny Wi-Fi). W zestawie kabelek przelotka umożliwiający zasilanie tunera i podłączenie adaptera WiFi.

Odbiornik jest sterowany pilotem z funkcją Memo Control (programowalne przyciski – umożliwiające obsługę dekodera i odbiornika TV jednym pilotem).
Całość zamknięta w małej solidnej obudowie, wpinanej poprzez krótką przejściówkę bezpośrednio do złącza HDMI w telewizorze.

Odbiornik Signal T2-MINI spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Cyfryzacji z 7.10.2019 r. w sprawie wymagań dla odbiorników cyfrowych DVB-T2 HEVC. Oznacza to że tuner może być sprzedawany z rządowym dofinansowaniem w ramach Ustawy z dnia 24 lutego 2022 o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

Odbiornik Signal T2-MINI przeznaczony jest do telewizorów powieszonych na uchwytach ściennych, gdzie nie ma dodatkowego gniazda 230V i półki aby postawić tuner typu BOX.

Nadaje się idealnie do telewizorów wiszących w pokojach hotelowych, pensjonatach, kuchniach, sypialniach i salonach.
Signal T2-MINI dedykowany dla tych, którzy zakupiony odbiornik chcą schować za telewizorem.
Odbiornik, jako jeden z nielicznych tego typu na rynku, posiada czujnik podczerwieni wraz z diodą LED sygnalizująca stan odbiornika na dołączanym przewodzie, dzięki czemu można sterować tunerem, który jest niewidoczny.
 
Cechy odbiornika Signal T2-Mini:
- Odbiór telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2
- Obsługa kodowania HEVC (H.265)
- Odbiór dźwięku w standardzie MPEG-2 Audio Warstwa 2 i Dolby E-AC-3
- Tryb hotelowy - blokada menu hasłem, tuner startuje na kanale nr 1
- Funkcja HDMI CEC - włączenie tunera powoduje uruchomienie telewizora i na odwrót (przy zasilaniu sieciowym)
- Kopiowanie listy programów na pamięć USB
- Zasilanie z portu USB telewizora lub zasilacza 5V/2A
- Uniwersalny, uczący się pilot
- Montaż z tyłu telewizora za pomocą dwóch podstawek montażowych oraz opasek zaciskowych
- Semi-Twin Tuner - możliwe jest nagrywanie jednego kanału i jednoczesne oglądanie innego, pod warunkiem, że są na tym samym multipleksie
- Wielojęzyczne menu: polski, angielski, niemiecki, czeski, węgierski, słowacki, chorwacki, portugalski, włoski
- Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)
- Obsługa ścieżki dźwiękowej z audiodeskrypcją
- Obsługa programowalnych timerów
- Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
- Obsługa Logical Channel Number (LCN)
- Możliwa ręczna zmiana kolejności programów i ich numeracji
- Elektroniczny Przewodnik Programów (EPG)
- Funkcja PVR Ready
- TimeShift
- Odtwarzacz multimediów
- Bardzo wysoka czułość głowicy DVB-T2 (30 dBμV)
- Niska emisja ciepła (obudowa nagrzewa się do max. 40oC)
- Tuner nie posiada możliwości podłączenia do Internetu

W zestawie:
- tuner stick z gniazdem HDMI
- pilot zdalnego sterowania z funkcją sterowania TV
- kabelek HDMI (20cm)
- przedłużenie (IR) podczerwieni z diodą odbiorczą
- kabel przelotka USB na DC IN
- 2x bateria AAA

Złącza:
- ANT IN - wejście kabla koncentrycznego z anteny telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC
- HDMI - wyjście obrazu i dźwięku cyfrowego do podłączenia telewizora
- micro USB - do podłączenia odbiornika IR
- jack - złącze zasilania
- USB - wejście do podłączenia zewnętrznej pamięci USB

Cechy tunera:
- Tuner naziemnej telewizji cyfrowej w miniaturowej obudowie
- Odbiornik kompatybilny ze standardem drugiej generacji DVB-T/T2 HEVC.
- Odbiór kanałów Full HD wysokiej rozdzielczości (High Definition) i SD standardowej rozdzielczości.
- Skanowanie sygnału PAL do rozdzielczości 576p, 720p, 1080i, 1080p.
- Odtwarzane formaty video: H.265/HEVC, MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MPE, MP4, MOV, VOB, 3GP, DIVX, FLV
- Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie formaty) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM *plik .txt musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo
- Odtwarzane formaty audio: MP3, ACC/, M4A, Digital Sound DVB-T/T2 Zdjęcia: JPG, JPEG, BMP, PNG
- Obsługiwane rozdzielczości: 1080p, 1080i, 720p, 576p i auto Złącze
- USB: 1 x USB 2.0, obsługa pamięci flash i dysków twardych USB FAT32 i NTFS

HDMI CEC – włączanie/wyłączanie przez HDMI
Funkcja HDMI-CEC integruje systemy sterowania kompatybilnych urządzeń, połączonych za pośrednictwem kabla HDMI. Umożliwia to obsługę telewizora i dekodera za pomocą tego samego pilota - nawet bez konieczności programowania pilota uniwersalnego. W przypadku, gdy telewizor do którego podłączony jest odbiornik obsługuję funkcję HDMI-CEC, włączenie/wyłączenie odbiornika spowoduje automatyczne włączenie/wyłączenie telewizora (do tego konieczne jest zasilanie tunera z sieci 230V poprzez zasilacz). To kolejny sposób na uniknięcie konieczności stosowania dwóch pilotów zdalnego sterowania. Funkcja HDMI-CEC może przybierać nazwy handlowe charakterystyczne dla danego producenta sprzętu RTV, np.: Anynet+ (Samsung), Aquos Link (Sharp), BRAVIA Link/Sync (Sony), CE-Link (Toschiba), EasyLink (Philips), SimpLink (LG), VieraLink (Panasonic). W niektórych modelach telewizorów (np. Samsung UE46ES6800S, UE32H5500) jest możliwość sterowania tunerem SIGNAL pilotem od telewizora (włączanie, zmiana kanałów, ustawienie głośności, wywołanie menu tunera).

Tryb hotelowy
Tryb hotelowy to rzadko niespotykana w odbiornikach DVB-T2 funkcja pozwalająca na zablokowanie możliwości zmiany jakichkolwiek parametrów w menu odbiornika. Po jej aktywowaniu, użytkownik może jedynie przeglądać listę kanałów, zmieniać kanały, zmieniać ścieżkę dźwiękową oraz regulować głośność. Wszystkie inne funkcje pozostają zablokowane. Ich zmiana wymaga podania zdefiniowanego wcześniej hasła. W trybie hotelowym tuner startuje na kanale nr 1. Można to wykorzystać emitując na tym kanale program reklamowy hotelu. Tryb hotelowy jest niezwykle przydatny w hotelach, szpitalach i innych obiektach, w których z odbiornika korzystać może wiele osób.

Eksport/import listy kanałów na pamięć USB
Odbiornik Signal wyposażono w unikalną jak na ten rodzaj sprzętu funkcjonalność pozwalającą na eksport oraz import listy kanałów z pamięci USB. Ta banalnie prosta i szybka w realizacji funkcja przyda się wszędzie tam, gdzie użytkowana jest większa liczba odbiorników, na których zachowana ma być ta sama - inna, niż domyślna kolejność programów. W szczególności funkcja ta przyda się w hotelach. Funkcja ta połączona z funkcją trybu hotelowego zagwarantuje obecność informacyjnego programu hotelowego zawsze na 1 pozycji na liście kanałów.

Nagrywanie (PVR)
Możliwe jest nagrywanie audycji i programów telewizji naziemnej "w locie" lub zaplanowanie nagrywania z EPG z możliwością późniejszego odtworzenia. Pliki zapisywane są na zewnętrznym nośniku pamięci. Przy zaplanowanym nagraniu odbiornik włączy się automatycznie, aby nagrać wybraną audycję. Nagrane pliki można odtworzyć przy pomocy wbudowanego odtwarzacza lub np. na komputerze PC. Funkcja nagrywania działa prawidłowo przy zastosowaniu zasilania sieciowego. W przypadku zasilania z portu USB telewizora, działanie uwarunkowane jest wydajnością prądową danego portu.

Uwaga:
Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi wymagań technicznych i eksploatacyjnych odbiorników cyfrowych zawartymi w załączniku do Rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji z dnia 07.10.2019r w oferowanym odbiorniku brak implementacji funkcji interaktywnych. Procesor tunera nie obsługuje funkcji hbbtv, co w praktyce oznacza, że dodatkowe programy i usługi nadawane w warstwie internetowej nie będą dostępne. Nie będą także odbierane programy nadawane z rozdzielczością UHD za pośrednictwem cyfrowego sygnału telewizji naziemnej DVB-T2, gdyż odbiornik nie obsługuje tej rozdzielczości.

GWARANCJA: 24 MIESIĄCE

Polecane produkty